Jak szukać apartamentów nad morzem na sprzedaż

Jak szukać apartamentów nad morzem na sprzedaż

Przypadkowo trafiasz na ogłoszenie “Apartamenty nad morzem sprzedaż”.

Przechodząc bulwarem napotykasz na pięknie umiejscowione kamienice z widokiem albo nowo powstający budynek czy całe osiedle.

Będąc na wakacjach stwierdzasz, że mógłbyś wracać tu co roku, mieć swoją małą przystań.

A może wynajem jakiś czas temu zagościł w Twojej głowie jako dodatkowe źródło przychodu.

Czasem decyzja dojrzewa od wielu lat, a czasem pojawia się nagle i wiesz, że jest na pewno trafiona.

Jeżeli Twoim marzeniem jest apartament nad polskim morzem – pozostaje pytanie: jak znaleźć ten jeden jedyny?

Albo swoją kolejną nieruchomość, która spełni oczekiwania?

Jak znaleźć apartament na sprzedaż nad morzem

Odpowiednie przygotowania i staranne sprawdzenie wszystkich możliwości są bardzo ważne, aby dokonać najlepszego wyboru.

Zwłaszcza dla osób prywatnych, dla których nie jest to jedna z wielu inwestycji, kupno lokalu w turystycznym miejscu to ogromne przedsięwzięcie.

Do takiego wydatku należy się przygotować – po pierwsze po to, aby nie żałować już podjętej decyzji, po drugie, aby na tym zwyczajnie nie stracić.

Jeżeli szukamy apartamentu dla siebie, żeby przenieść się nad Bałtyk lub spędzać tam tylko część roku – solo, z rodziną lub z przyjaciółmi – ważne jest przede wszystkim, aby wybrane mieszkanie odpowiadało naszym gustom i potrzebom.

Przeglądając luksusowe apartamenty nad morzem sprzedaż, trzeba wziąć pod uwagę ich położenie i sąsiedztwo.

Ważna jest też wielkość, dopasowana do potrzeb i stylu życia.

Nie warto wybierać ani za dużych przestrzeni, które musimy utrzymać, ani też skusić się na niską cenę, kiedy metraż jest stanowczo zbyt mały.

Jeśli natomiast traktujemy zakup nieruchomości jako zyskowną inwestycję – należy zawczasu skalkulować, jakie stawki za wynajem można zaproponować i ile możemy wydać, aby nadmorskie cztery ściany zaczęły na siebie zarabiać w rozsądnym terminie.

Warto też wybierać mieszkania, które nie będą generowały dodatkowych kosztów.

Obecnie w całej Polsce stylowe kamienice stały się modne i bardzo łatwo w ich przestrzeniach urządzić miejsce z duszą.

Jednakże trzeba pamiętać, że jeżeli cały budynek, wraz z instalacjami wewnątrz oraz piwnicą i fundamentami, nie jest odpowiednio utrzymany lub odrestaurowany, mogą pojawić się niespodziewane problemy.

O starych mieszkaniach, tak jak i o samochodach, mówi się, że to skarbonki bez dna.

Jeśli trafimy na takie, które wymaga remontu, inwestycja może okazać się droższa i bardziej czasochłonna, niż to z początku oszacujemy.

Kupno nowego mieszkania o wiele ułatwia sprawę.

Oczywiście wpisując w wyszukiwarkę przykładowo “apartamenty Świnoujście sprzedaż”, musimy mieć świadomość, że każde kupno mieszkania to niełatwa sprawa i zawsze możemy trafić na lepiej lub gorzej zrealizowaną budowę albo oszczędzającego na swoich koszach dewelopera, a nawet nieuregulowane kwestie finansowe i prawne.

Dlatego tak ważne jest, aby decyzję podejmować uważnie i w kilku etapach, dokładnie wszystko sprawdzając.

Oczywiście szukając apartamentu nad morzem, koniecznie trzeba najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie lokalizacje wchodzą w grę.

Jedne osoby będą przede wszystkim zwracać uwagę na wybór miejscowości.

Dla innych liczy się położenie samego budynku, czyli widoki z okien, bliskość plaży, okolica, zieleń, odległość od centrum miasta, punktów handlowych itp., za to rozważają kilka różnych miejsc – zależnie od tego, w którym mieście uda im się znaleźć korzystniejszą ofertę.

Zanim poszukiwania wymarzonego mieszkania zaczną się na dobre, trzeba więc zatem ustalić priorytety i zawęzić obszar poszukiwań.

Zachodniopomorskie – korzystne miejsce na inwestycję

Gorąco zachęcamy do przyjrzenia się, jakie apartamenty nad morzem na sprzedaż można znaleźć w tym rejonie Polski.

Dlaczego właśnie Pomorze Zachodnie?

Skoro o wyborze lokalizacji jako pierwszym kroku mówimy – warto szukać miejsc atrakcyjnych turystycznie, sprzyjających wypoczynkowi, ale równocześnie jeszcze nieodkrytych i nie tak zatłoczonych.

I to ważna wskazówka bez względu na to, czy chodzi o mieszkanie dla siebie, czy na wynajem wakacyjny w całości bądź do przerobienia na nowoczesny i ekskluzywny hostel.

Kiedy interesującą nas frazą wpisywaną w wyszukiwarkę jest “apartamenty nad morzem sprzedaż zachodniopomorskie sprzedaż”, otrzymamy wyniki w miejscowościach zdecydowanie mniejszych niż te, które dominują bardziej na wschód, czyli przede wszystkim Trójmiasto i rozrastająca się wokół niego aglomeracja.

Jakie daje plusy szukanie lokali w mniejszym mieście?

Przede wszystkim o wiele łatwiej o korzystne umiejscowienie – takie, by było wszędzie blisko.

Należące do miejsc, gdzie o wiele łatwiej o tak położone nieruchomości Kołobrzeg, Międzyzdroje, Świnoujście czy Mielno mają do zaoferowania lokalizacje dogodne zarówno dla stałych mieszkańców lub spędzających nad morzem część roku, jak i dla letnich i weekendowych turystów.

Poszukiwanie apartamentów na sprzedaż rozpoczynamy więc od rozważenia lokalizacji, od rejonu i dalej miejscowości, po zastanowienie się, jaki charakter okolicy i jakie udogodnienia nas interesują.

Gdy już jesteśmy gotowi do konkretnych działań, dobrze jest rozpocząć od zorientowania się w cenach.

Jeśli jest to dla nas kryterium kluczowe, sprawdzenie tendencji i różnic pomiędzy lokalizacjami pomoże jeszcze bardziej zawęzić wybór – a więc zbliżyć się do ostatecznej decyzji.

Takim doprecyzowaniem opcji może być wybór pomiędzy rozważanymi miejscowościami albo już branie pod uwagę tylko kilku konkretnych budynków i mieszkań.

To krok stosunkowo prosty. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę internetową dla przykładu „apartamenty nad morzem sprzedaż Kołobrzeg” czy też „apartamenty Mielno sprzedaż” i już mamy przegląd po pierwsze różnych standardów i cen, po drugie – liczba wyników świadczy o ilości realizowanych w danym mieście i okolicy inwestycji, zainteresowaniu nimi.

Wymienione miasta to akurat popularne od dawna nadmorskie kurorty, podobnie jak Międzyzdroje.

Apartamenty na sprzedaż w wypoczynkowych miejscowościach, zwłaszcza te nowo budowane, pokazują, że posiadanie nieruchomości nad morzem staje się w ostatnim czasie popularną formą inwestowania.

Sprzedaż apartamentów nad morzem odbywa się nawet w miejscach, które jeszcze do niedawna kojarzyły się raczej ze swojskimi ośrodkami wczasów pracowniczych i prywatnymi kwaterami czy kempingami pod namiotem.

Widać więc, że zapotrzebowanie na luksusowe warunki wypoczynku nad Bałtykiem wciąż wzrasta.

Jak szukać apartamentów do kupienia w nadmorskich miejscowościach – Kołobrzeg, Mielno, Międzyzdroje i inne

Kiedy mamy już rozeznanie, jakie są przeciętne i możliwe do przyjęcia ceny za apartamenty na sprzedaż nad morzem, trzeba jeszcze mieć pewność, że na pewno nie przegapimy żadnej korzystnej oferty.

Ich prawdziwą kopalnią są oczywiście portale internetowe stworzone specjalnie do prezentacji ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości.

Wygodnie wybieramy opcję, uzupełniając kolejno pola formularza wyszukiwania: apartamenty na sprzedaż Międzyzdroje, liczba pokoi, stan, piętro, rodzaj ogrzewania; Świnoujście apartamenty na sprzedaż itd. i otrzymujemy niekiedy wręcz nawet tysiące ofert.

Największe portale oferują także filtrowanie według dodatkowych opcji, jak odległość od centrum, bliskość sklepów, balkon, garaż, zamknięte osiedle itp.

Kiedyś ogłoszenia tego typu dawały głównie osoby prywatne, więc przeszukując pod kątem dostępnych do kupienia nieruchomości Międzyzdroje czy inna miejscowość, trafiało się przede wszystkim na mieszkania z drugiej ręki.

Obecnie swoje konto ma praktycznie każde biuro nieruchomości, sporo miejsca zajmują również oferty deweloperów i ich reklamy.

Można więc znaleźć ofert z rynku pierwotnego, czasem nawet kiedy apartamenty i mieszkania są dopiero na etapie planu i pozwoleń na budowę.

Można też spotkać się z biurami mającymi duże doświadczenie, do pozwoli poczuć się pewniej osobom niemających doświadczenia w załatwianiu formalności.

Warto jednak pamiętać, że portale ogłoszeniowe to nie wszystko. Gdzie jeszcze warto szukać dostępnych apartamentów i jakie to może mieć plusy?

Wizyta w biurze nieruchomości w Zachodniopomorskiem

Mimo że dziś wszystko jest w internecie, warto jednak także kontaktować się bezpośrednio z biurami nieruchomości, najlepiej osobiście, ewentualnie telefonicznie bądź przez e-mail.

Dlaczego?

Wcale nie jest oczywiste, że absolutnie wszystkie są zawsze udostępniane na stronach internetowych.

Niektóre biura mogą mieć taką politykę działania, że w pierwszej kolejności szukają zainteresowanych kupnem wśród klientów, których mają już w swojej bazie i o których wiedzą, że dane mieszkanie może ich zainteresować.

Czasem też dana oferta nie zdąży jeszcze zostać przez pracowników pośrednika opracowana i opublikowana.

Wówczas, przy odrobinie szczęścia, odwiedzając biuro możemy dowiedzieć się o niej jako pierwsi.

Warto też znaleźć się na liście klientów, aby otrzymywać na bieżąco oferty dopasowane do naszych oczekiwań.

Strony internetowe i biura deweloperów

Coraz więcej deweloperów budujących apartamentowce również dba o swoją obecność w sieci i prezentację oferty.

Bezpośrednia transakcja to przede wszystkim często szybszy czas od wyrażenia zainteresowania do podpisania umowy i odbioru lokalu.

W miastach jak Kołobrzeg apartamenty na sprzedaż znikają często dosłownie na pniu.

Dobrze więc przygotować się do planowanego zakupu i rozeznać na rynku, sprawdzając, jacy deweloperzy działają w interesujących nas lokalizacjach oraz czy mają obecnie wolne mieszkania bądź czy zdradzają już planowane w najbliższej przyszłości inwestycje.

W jaki sposób odnaleźć interesujące nas strony i firmy? Możemy być pewni, że kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę np. „apartamenty Kołobrzeg sprzedaż”, „apartamenty Międzyzdroje sprzedaż” czy odpowiednie hasła zależnie od miejscowości, w której chcemy kupić nieruchomość – znajdziemy przynajmniej kilka ofert rynku pierwotnego w sekcji reklam oraz na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.

Jeżeli już raz nazwa dewelopera wpadnie nam w oko, warto ją sobie zapisać, najlepiej od razu w zakładach przeglądarki, z ustawionymi powiadomieniami.

Jeśli firma ma swoją stronę na Facebooku czy w innych social mediach, to również warto ją obserwować.

To pozwoli nam być na bieżąco z pojawiającymi się ofertami, jak i z dopiero zapowiadanymi budowami.

A więc poszerzamy swoje możliwości zobaczenia kolejnych ofert nowych nieruchomości.

Mielno nad Bałtykiem, popularny od dawna jako miejsce wycieczek Kołobrzeg, uzdrowiskowe Międzyzdroje przeżywają boom budowlany równo z innymi miastami w Polsce – a może nawet większy ze względu na to, że coraz więcej osób kupuje nieruchomości na przyszły wynajem z zamiarem zrobienia z nich swojego dodatkowego źródła przychodu.

Oferty w social mediach

Czy ogłoszenia typu „apartamenty na sprzedaż Świnoujście” można znaleźć również np. na Facebooku czy udostępnione w innych portalach i aplikacjach społecznościowych?

Coraz częściej tak.

Pamiętajmy, że sprzedający zarówno drobne przedmioty codziennego użytku, jak i luksusowe dobra oraz nieruchomości starają się być tam, gdzie ich potencjalni klienci.

Zatem i tutaj można spotkać strony deweloperów.

A tak zazwyczaj źle się kojarzące reklamy mogą okazać się naszym sprzymierzeńcem.

Gdy ostatnio często przeglądaliśmy oferty nieruchomości, Świnoujście, czy inna nadmorska miejscowość, jest miejscem, gdzie niedawno byliśmy, a może nawet już oglądaliśmy apartamenty do kupienia – istnieje duża szansa, że wśród płatnych reklam zobaczymy kolejne podobne oferty.

Oczywiście oprócz tego są także grupy typowo ogłoszeniowe, jak i ogólne, poświęcone wszelkim sprawom lokalnych społeczności miast i dzielnic.

W nich można znaleźć wiele prywatnych ogłoszeń sprzedaży, wynajmu i zamiany mieszkań.

Ale wrzucają linki do swoich ofert w internecie również firmy, a więc chcąc kupić nowo wybudowany apartament, nie warto pomijać także tej drogi.

Poza tym jeśli dany znać na takiej lokalnej grupie, że sami szukamy mieszkania na sprzedaż, mogą oddawać się osoby znające potencjalnie ciekawe oferty.

Jest to także sposób na uzyskanie wiarygodnych i sprawdzonych poleceń, kiedy szukamy mieszkania w konkretnym standardzie wykończenia, ekipy, która wykona prace wykończeniowe, czy też wypróbowanego projektanta wnętrz.

Gdy trafimy na odpowiedni moment, możemy więc znaleźć przykładowo w grupie Mielno apartamenty na sprzedaż, możemy poradzić się mieszkańców co do najdogodniejszych lokalizacji do zamieszkania lub na wakacje, możemy też na tematycznych forach wymieniać się doświadczeniami dotyczącymi konkret deweloperów, załatwiania spraw urzędowych czy najlepszych robotników i specjalistów od wykończenia wnętrz.

Ogłoszenia o nieruchomościach na sprzedaż w prasie – nie tylko lokalnej

Coraz mniej osób w pierwszej kolejności pomyśli o tym, żeby szukać w gazetach ogłoszeń o treści „apartamenty na sprzedaż Kołobrzeg”.

Jednak takie ogłoszenia w prasie papierowej nadal istnieją, czy to z siły przyzwyczajenia, czy aby dotrzeć do jak największej liczby osób przez korzystanie z wszystkich możliwych kanałów.

Warto mieć na uwadze nie tylko gazety i tygodniki lokalne, z reguły dostępne jedynie w rejonie, którego spraw dotyczą.

Nowoczesne, ekskluzywne osiedla oraz pojedyncze apartamentowce reklamowane są również w ogólnopolskiej prasie.

Warto więc przeglądać magazyny premium, jak również różnego rodzaju czasopisma branżowe z dziedziny handlu, usług, prowadzenia biznesu… a nawet kultury, która jest w naszym kraju do pewnego stopnia „towarem luksusowym”, a więc po części dzieli z wartościowymi nieruchomościami tę samą grupę odbiorców.

Oczywiście koniecznym punktem poszukiwania ofert nieruchomości na sprzedaż są również czasopisma poświęcone rynkowi nieruchomości i sztuce inwestowania, a także aranżacji wnętrz i ogrodów.

Miejsca nad morzem mające do zaoferowania nowe apartamenty. na sprzedaż: Mielno, Kołobrzeg, Świnoujście, Szczecin, rozwijające się dopiero małe miejscowości – są obecne również na najrozmaitszych targach, into zarówno w postaci samorządów promujących inwestowanie i wypoczynek, jak i mające gotowe oferty sprzedaży firm.

Zanim kupisz mieszkanie – o czym trzeba pamiętać?

Kupno apartamentu czy też innej nieruchomości wymaga rozwagi, kalkulacji, uważności, ciągłego porównywania dostępnych opcji.

A to wcale nie jest proste, gdyż taka transakcja wiąże się z dużym stresem.

Idą za nią przecież naprawdę duże pieniądze, a także – gdy kupujemy mieszkanie dla siebie lub swój pierwszy lokal na wynajem – ogromna zmiana w życiu.

Dlatego warto zachować spokój i zastanowić się nad decyzją, zamiast podejmować ją pod wpływem pierwszego wrażenia.

Z całą pewnością wiele osób, gdy kupuje apartament nad morzem, chce móc jak najszybciej z niego korzystać.

I tu stajemy przed wyborem: czy szukać lokali pod klucz czy w stanie deweloperskim?

W przypadku rynku wtórnego nie ma praktycznie wyboru: można albo znaleźć mieszkanie, które odpowiada nam przynajmniej na początek i nie trzeba nic w nim zmieniać, albo takie, które wymaga mniejszego lub większego remontu.

Nowe apartamenty dają nieco inne możliwości wyboru.

Przez pewien czas w różnych lokalizacjach najpopularniejsze było wykończenie w stanie deweloperskim, gdyż nowi właściciele preferowali urządzenie wszystkiego od zera.

W ostatnich latach wraca jednak popularność ofert mieszkań gotowych do wprowadzenia się, o różnym standardzie.

Podejmując decyzję co do wykończenia apartamentu od dewelopera (lub np. po renowacji kamienicy), musimy liczyć się ze standardami oraz z kosztami.

Gdy interesuje nas stan deweloperski, inwestycje wewnątrz to kolejne kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy złotych. Za to możliwości są wtedy praktycznie nieograniczone.

Stan deweloperski zazwyczaj oznacza zamontowane drzwi wejściowe, wylewki podłogowe i gładzie na ścianach, doprowadzone do mieszkania instalacje i przyłącza.

Termin ten nie jest jednak ściśle uregulowany w odpowiednich przepisach, dlatego standard i zakres wykonanych prac mogą być za każdym razem inne.

Szukając mieszkania na sprzedaż, trzeba zawsze dopytać konkretnych deweloperów bądź pośredników, a najlepiej zobaczyć na żywo, czego konkretnie należy się spodziewać.

Mieszkania pod klucz zwykle mają neutralne wykończenie ścian i podłóg oraz zamontowane już ogrzewanie, podstawowe sprzętu w kuchni (czasem nawet całkowicie umeblowanej) oraz urządzoną łazienkę.

Standard takiego wykończenia może się różnić nie tylko liczbom sprzętów obecnych w mieszkaniu, kiedy je kupujemy, ale przede wszystkim poziomem i ceną.

O ile mieszkania w lokalizacjach uznawanych za sypialnie dużych miast, czy też w średnich miejscowościach z umiarkowanym poziomem zarobków i życia, będą raczej przede wszystkim niezbyt kosztowne – o tyle wyposażenie nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach będzie prezentowało już standard wyższy, luksusowy.

Apartamenty na sprzedaż w Międzyzdrojach czy Kołobrzegu, znajdujące się na zadbanych terenach i w nowoczesnych budynkach, jeśli będą wykończone i wyposażone, to w standardzie bliższym czterogwiazdkowym hotelom niż prostej kawalerce w bloku.

Może to oznaczać także szerszy wybór opcji (i to zarówno z droższego, jak i z tańszego przedziału) dostępnych na etapie powstawiania całego apartamentowca.

Dostępne często jest również opcjonalnie indywidualne projektowanie wnętrz oraz home staging (czyli usługa będąca czymś pomiędzy projektowaniem, porządkowaniem a doradzaniem i konsultacjami).

Należy więc przemyśleć, jak wykończonego mieszkania szukamy i z jakimi kosztami liczymy się dodatkowo, jeśli chodzi o wyposażenie i wykończenie apartamentu.

Oczywiście jeśli kupujemy na kredyt, nie za gotówkę, dobrze jest zorientować się, czy zaciągnięte przez nas zobowiązanie bankowe będzie mogło wynosić więcej niż wartość nieruchomości plus odsetki i opłaty – czyli czy pokryje również koszty wykończenia.

Skoro o kredytach mowa, to bardzo istotnie jest, żeby mierzyć siły na zamiary.

Odnowa udzielenia kredytu hipotecznego może wiązać się ze spadkiem na pewien czas oceny naszej wiarygodności kredytowej.

A także oznaczać może przepadek opłat związanych z samym rozpatrzeniem wniosku, na szczęście w skali całego zakupu nieruchomości dosyć nieznacznych.

Aby uniknąć tego typu rozczarowań, warto jest od razu na samym wstępie ustalić, na jaką kwotę możemy otrzymać kredyt hipoteczny na zakup lokalu.

Najpierw więc przeanalizujmy swoje dochody i to, ile pieniędzy musi nam w miesiącu zostać na życie.

Podliczmy wszystkie obecnie zobowiązania – pożyczki, raty, karty kredytowe.

Warto dysponować jak najwyższym wkładem własnym.

W większości przypadków wzięcie kredytu razem z małżonkiem lub partnerem (jeśli ta osoba ma stałą pracę) będzie korzystniejsze niż w pojedynkę.

A jeśli kupno apartamentu jest na granicy naszych obecnych możliwości (ale przecież szybko będziemy czerpać z jego wynajmowania przychody), warto rozważyć możliwość wzięcia kredytu wspólnie z innym członkiem rodziny.

Ojciec czy siostra nie muszą przecież, o ile się porozumiemy i jesteśmy pewni, że nie dojdzie do przykrych konfliktów, realnie uczestniczyć po równo w spłacie kredytu, ale ich udział zwiększy wysokość możliwego do zaciągnięcia kredytu.

Wyposażeni w taki przegląd możliwości możemy udać się do swojego banku lub do doradcy finansowego po ocenę naszej zdolności kredytowej.

Dzięki temu będziemy wiedzieć, w jakim górnym pułapie cenowym mamy możliwość kupić apartament, u w związku z tym możemy zawęzić poszukiwania do tego przedziału.

Czy kupujesz bezpiecznie?

Bardzo ważne przy wydatkach tak kosztownych jak zakup nieruchomości jest to, aby nie paść ofiarą oszustw i nadużyć, ani też cudzej złej kalkulacji i biznesowej porażki.

W przypadku dewelopera kluczowe jest więc sprawdzenie jego wiarygodności.

W jaki sposób to zrobić?

Dowiedzenie się, od jak dawna firma działa na rynku i jakie realizacje ma na swoim koncie to pierwszy krok.

Warto też sprawdzić doświadczenia innych osób – fora i komentarze w internecie, polecenia znajomych, archiwa miejscowej prasy i innych mediów z ostatnich kilku lat.

Jeżeli miał miejsce jakiś skandal albo poprzedni nabywcy mieli powody poczuć się oszukani, na pewno istnieją wzmianki o takich kłopotach.

Przed zakupem każdej nieruchomości należy również sprawdzić, czy jej status własności jest uregulowany.

W księgach wieczystych, dostępnych w odpowiednim wydziale sądu rejonowego, widnieją informacje, kto jest właścicielem budynku oraz działki, na której on się znajduje, a także czy nieruchomości nie są obciążone hipoteką.

Uchronić się przed tym, by deweloper nie wpędził nas w kłopoty, będzie również sprawdzenie jego sytuacji finansowej.

Warto sprawdzić firmę w Krajowym Rejestrze Długów, dowiedzieć się, czy dysponuje funduszem powierniczym, jakie ma polisy ubezpieczeniowe i czy finansuje inwestycję (gdy kupujemy mieszkania w dopiero powstającym lub planowanymi budynku) ze środków własnych czy z kredytów.

Musi też oczywiście posiadać pozwolenie na budowę, które wydaje odpowiedni organ nadzoru budowlanego.

Nie każdy o tym wie, ale warto również skorzystać z publicznie dostępnych (jeśli nie w całości udostępnionych na stronach internetowych, to na pewno zawsze do wglądu w urzędzie) planach zagospodarowania przestrzennego.

Uchwala je dla swoich terenów każda gmina czy miasto i taki dokument opisuje, jakiego rodzaju obiekty i działalność mogą się ją danym obszarze znajdować.

Pozwoli to uniknąć niespodzianek, kiedy np. okazuje się, że nieruchomości są sprzedawane tanio, by pozbyć się ich przed powstaniem obok ruchliwej drogi, uciążliwego zakładu lub szpecących krajobraz i zasłaniających okna bloków.

Z drugiej strony dla każdego zaletą może być co innego – dla jednej osoby będzie to duży parking w pobliżu, dla innej rozrywkowa okolica z mającym powstać klubem czy kompleksem rozrywkowym czy sportowym.

Ważne jedynie, aby nie kupować kota w worku i przed decyzją o podpisaniu przedwstępnej umowy sprawdzić wszystko, co się da.

Luksusowe apartamenty nad morzem na sprzedaż to także dla przedsiębiorców budowlanych i pośredników nieruchomości sposób na szybki zysk – wybieraj więc wiarygodne firmy, aby samemu na tym nie stracić.

Powiązane posty

Apartamenty nad morzem rewolucjonizują turystykę w Polsce

Czy apartamenty nad morzem kojarzą ci się tylko z wakacjami? Warto pomyśleć o nich również...

Kontynuuj czytanie
Jacek Święcicki
przez Jacek Święcicki

Zachodniopomorskie, atrakcyjny region inwestycyjny

Polskie morze z roku na rok zyskuje na popularności. To zasługa rozwijających się...

Kontynuuj czytanie
Jacek Święcicki
przez Jacek Święcicki

Dołącz do dyskusji